Log in

Копійки у чеках при реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Відображати чи округляти?

Офіс великих платників податків ДПС, звертає увагу, що пунктом 4 Постанови Правління Національного банку України від 15.03.2018 р N 25 (далі - Постанова НБУ) передбачено, що юридичним особам, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам, що здійснюють підприємницьку діяльність, у випадку відсутності монет дрібних номіналів (1, 2, 5 і 25 копійок), слід проводити округлення загальних в чеку сум готівкових розрахунків за товари (роботи, послуги) і загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів або іншому документі, який оформляється при поверненні коштів у випадку повернення товару.

Під округленням слід розуміти математичну операцію -  заміну числа в бік збільшення або зменшення з відповідною точністю.

Таким чином, з урахуванням примітки 4 додатка до Постанови N 957, суб'єктами господарювання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями застосовується механізм заокруглень, що виникає при оплаті вартості товарів (робіт, послуг) за готівку, за умови дотримання вимог Закону N 481 та Постанови N 957 , тобто за цінами не нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої.

При здійсненні роздрібної торгівлі тютюновими виробами застосовується механізм заокруглень, що виникає при оплаті вартості товарів (робіт, послуг) за готівку, за умови дотримання вимог Закону N 481 та Кодексу, тобто за цінами не вищими від максимальних роздрібних цін, збільшених на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Відповідно до пункту 5 розділу I Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р N 13, розрахункові документи, що друкуються РРО, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми по чеку, сумі здачі і інші дані, включаючи інформацію, визначену технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.

Таким чином, суб'єкти господарювання можуть додатково друкувати в реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чека в такий спосіб:

- після рядка 7 фіскального чека перед рядком 8 фіскального чека додати нові рядки "Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до округлення" і "округлена знижка / округлена надбавка";

- в рядку 8 фіскального чек

 

ДФС

 

Детальніше в цій категорії: « Як змінити оператора без втрати номера ?

-1°C

Київ

Cloudy

  • 21 Nov 2018 0°C -3°C
  • 22 Nov 2018 -3°C -6°C
Banner 468 x 60 px