Log in
updated 1:47 PM EET, Dec 15, 2019
Headlines:

У червні споживча інфляція склала 9% – НБУ

  • Автор 
  • Опубліковано в Финанси

КИЇВ. 18 липня. УНН. У червні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 9,0% через тиск з боку споживчого попиту і виробничих витрат, а також через значні темпи зростання адміністративно

регульованих цін. Про це заявив голова Національного банку України Яків Смолій під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

"У червні інфляція в річному вимірі становила 9,0%, таким чином вона наблизилася до траєкторії нашого квітневого прогнозу після відхилення у попередні місяці під дією тимчасових факторів.

За його словами, базова інфляція впродовж ІІ кварталу дещо уповільнилася (до 7,4%) і була близькою до прогнозу НБУ.

При цьому, він додав, що жорстка монетарна політика продовжувала бути вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, в тому числі через зміцнення обмінного курсу відносно валют країн, які є торговельними партнерами, та зниження інфляційних очікувань населення, бізнесу, банків та фінансових аналітиків.

Водночас, за його словами, показники інфляції залишалися порівняно високими через тиск з боку споживчого попиту і виробничих витрат, а також через значні темпи зростання адміністративно регульованих цін.

Нагадаємо, Україна залишається державою з найбільшою інфляцією серед європейських країн.

Як повідомляв УНН, Національний банк України знизив облікову ставку до 17,0%.

-1°C

Київ

Cloudy

  • 21 Nov 2018 0°C -3°C
  • 22 Nov 2018 -3°C -6°C
Banner 468 x 60 px